Instagram Beğenisi Arttırma Yolları

Instagram Beğenisi Arttırma Yolları

Instagram’da popüler olmak istiyorsanız ya da firmanızın daha geniş bir kitleye hitap etmesini talep ediyorsanız, Instagram az beğeni almak size bir çözüm sunmaz. Takipçi sayınız çok yüksek olsa bile, beğeni düşükse anlamı paylaşımlarınızın sevilmediğidir. Böylece popüler olmanız imkânsızdır.

Eğer bir kurumsal hesapsanız, düşük etkileşim ürünlerinizin ve markanızın sevilmediği izlenimini ortaya çıkartır. Dolayısıyla beğenilerinizi arttırmak, hesabınızı daha verimli bir şekilde kullanma fırsatı sunar. Bunun için şu gibi maddeler uygulanmalıdır;

  1. Özgün paylaşımlar yapmak
  2. Kaliteli olmak
  3. Paylaşımları zamanlı yapmak
  4. Etiket kullanmak
  5. Beğeni satın almak

Böylece beğenilerinizi yükseltebilirsiniz. Ancak bunların ilk üçü herkes tarafından uygulandığı için size hızlı çözümler sunmaz. Dolayısıyla çok yavaş sonuçlar alacağınızı; takipçi kayıplarıyla beraber istatistiklerin de düşeceğini bilmeniz gerekir.

Beğeni satın almak, size kalıcı şekilde istatistiklerinizi yükseltme fırsatı sunar.

Özgün Paylaşımlar Yapmak

Instagram kullanıcıları, takip ettikleri hesaplardan özgün olmalarını, kendilerine daha önce görmedikleri paylaşımları sunmalarını talep etmektedir. Bu sebeple sizlerin de buna uyması gerekir. Gerek popüler olmak isteyen standart hesaplar için, gerekse işletme hesapları için bu durum geçerlidir.

Özgünlüğün ilk koşulu başka üyelerin paylaşımlarını kopyalamamaktır. Eğer sevmişseniz bu fikir üzerinden giderek, yeni bir düşünce oluşturmanız gerekir. Aksi durumda ondan aldığınız çok kısa süre içerisinde keşfedilecektir. Böylece takipçilerinizin hoş karşılamayacağı için sadece beğeni değil, takipçileriniz de azalır.

İkinci koşulu ise kendinizi kopyalamamaktır. Aynı konu üzerinde benzer paylaşımları üst üste yapmak, kendi paylaşımlarınızı tekrar tekrar yaptığınızı gösterir. İnsanlar sizden gönderi beklerken kendinizi de kopyalamamanızı ister. Instagram’da çok beğeni almak istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bir konudur.

Ancak Instagram’da neredeyse her hesap özgünlüğünü korur. Dolayısıyla günümüzde beğenilerinizi hızlı bir şekilde arttırmak için çözüm sunmaz.

Kaliteli Olmak

Özgünlük her ne kadar kalite ile karıştırılsa da aslında tamamen farklıdır. Bir paylaşımın özgün olması kaliteli olduğunu göstermez. Bunun tersi de geçerlidir.

Takipçileriniz, sizden kaliteli, kendilerini eğlendiren veya bilgi veren paylaşımlar oluşturmanızı bekler. Bu nedenle şunlara dikkat edilmelidir;

  1. Fotoğraf ve videoyu hangi açıyla çekileceği hesaplanmalıdır.
  2. Karede nelerin görüntüleneceği düşünülmeli; istenmeyen ve yanlış düşüncelere sebep olacak öğeler kaldırılmalıdır.
  3. Paylaşımı hazırladıktan sonra yollamak yerine, fotoğraf ve video düzenleme araçları ile son şekli verilmelidir.
  4. Metinlerde yazı olmalıdır. Ancak paylaşımla alakalı ve ilgi çekici şekilde düşünülmelidir. Ayrıca kısa ve öz tutulması gerekir.

Böylece daha kaliteli paylaşımlar mümkündür. Ancak Instagram’da çok beğeni almanın yolları arasında kaliteye, platformdaki neredeyse her hesap dikkat eder. Bu sebeple hesabınıza diğerleri arasından çıkma olanağı tanımaz.

Paylaşımları Zamanlı Yapmak

Paylaşımları rastgele atmak, kaliteli ve özgün bile olsa beğeni getireceğini göstermez. Örneğin öğle saatlerinde yollamışsanız insanlar işte olduğu için görse bile beğeni bırakamayacaktır. İşi olmasa bile gündelik hayat sebebiyle sabah saat 9-10 ardından gece 7-8’e kadar yoğunluk vardır.

Dolayısıyla Instagram’da çok beğeni almak istiyorsanız, yaptığınız gönderiler bu saatler arasında olmalıdır. Neredeyse her insan uyandığında ilk iş olarak yataktan çıkmadan Instagram’a bakar. Akşam eve geldiğinde her şey sona erdiği ve dinlenmeye başladığı için paylaşımları da kontrol edebilir. Böylece etkileşimleriniz artar.

Ancak zamanlı paylaşımlar da günümüzde bir sır olmaktan uzaktır. Çoğu kullanıcı öğle, akşamüzeri gibi saatlerde gönderiyi hazırlamakta, ardından zamanı gelene kadar bekletmektedir.

Etiket Kullanmak

Etiketler sizi takip etmeyen milyonlarca kişiye ulaşmanızı sağlar. Instagram’da beğeni almak için hashtag kullanımı bu nedenle yapılmalıdır. Ancak seçtiğiniz etiketler, paylaşımla alakalı olmalı, aynıları çok kullanılmamalı ve her paylaşımda hashtag sınırına uyulmalıdır.

Zira Instagram alakasız, çok aşırı ve sınırı geçen etiketlere çok dikkat eder. Siz de buna uyum göstermeniz, Shadow Ban olarak da adlandırılan kısıtlamalara maruz kalmanız muhtemeldir. Ayrıca etiketlerde milyonlarca paylaşım vardır. Hangisini kullanırsanız kullanın, sonuç almanız imkânsızdır.

Beğeni Satın Almak

Eğer kısa yoldan, hızlı ve verimli şekilde Instagram’dan çok beğeni almak istiyorsanız, size verimli sonuç sunar. Böylece beklemeksizin istediğiniz beğenilere aynı gün içerisinde ulaşabilirsiniz. Tercihsoft size bu konuda farklı tercihler ve paketler sunmakta olup, hepsi güvenilir yöntemlerle hesaplarınıza tanımlanır.

Böylece kısa sürede istatistiklerinizi düzenleyebilir, rakiplerinizi geçebilir ve keşfete çıkabilirsiniz.

3 Dakika Önce