Instagram Reels Nasıl Çekilir?

Instagram Reels Nasıl Çekilir?

Instagram Reels nasıl çekilir? Instagram’da kısa videolar çekmek isteyen birçok kişi bu konu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışabilir. Instagram, günümüzün en popüler sosyal medya mecralarından birisi olsa da bu konuda kullanıcıların bilmesi gerektiği bazı detaylar da mevcut. Bunlardan birisi Instagram’ın sunduğu özellikler. Örneğin bu özelliklerden birisi kısa videolar çekmeyi sağlayan ve bazı araçlara sahip olan Reels olmakta. Bu konuda Reels uygulamasını ele alıyor olacağız.

Instagram Reels Nasıl Çekilir?

Öncelikli olarak Instagram uygulamasını başlatmak gerekiyor. Bunun için mobil uygulama gerekli olduğunu hatırlatalım. Instagram’a girdikten sonra ana sayfada sola kaydırarak ve sonrasında Reels kısmına girerek video çekimine başlanabilir. Bir diğer yöntem profildeyken yukarıya doğru kaydırarak Reels videosu seçeneği seçilebilir. Bu şekilde video çekimi işlemi yapılabiliyor.

Reels videosu çekimine başlarken çekim sırasında yapılabilecek pek çok şey var. Bunlardan birisi ses eklemek. Çekime başlamadan önce eklenen ses sayesinde video daha özel bir hale getirilebiliyor. Ses seçimi, ses efekti veya müzik şeklinde gerçekleşebiliyor. Bir diğer tercih uzunluk olarak bizleri karşılıyor. Uzunluk, videonun kaç saniye süreceğini ayarlıyor. Bir diğer konu hız olarak bizlerin karşısında bulunuyor. Hız ile birlikte videonun ne kadar hızlı olacağı ayarlanabiliyor. Bunun yanı sıra efekt ekleme, rötuş yapma ve zamanlayıcı ayarlama gibi seçenekler de mevcut.

Instagram Reels nasıl çekilir?” konusunda bilinmesi gereken bir diğer konu Reels çekerken birkaç sahne ayarlamanın mümkün olabileceği. Kullanıcı, video çekerken kayıt tuşuna basılı tutabilir ve bıraktığı an sahne oluşur. Bununla beraber yeni sahneler de üretilebilir. Her sahneye farklı efekt, ses ve bunun gibi şeyler eklenebilir. Kullanıcı, videoları hazırladıktan sonra istediği sahneleri kaldırarak düzenleme yapabilir.

Reels Kaç Saniye?

Reels 15, 30 ve 60 saniye olarak bizleri karşılıyor olsa da gelecekte bu sürenin 90 saniye olması planlanıyor. Bu da Reels kullanıcılarının daha rahat video çekmelerine olanak tanıyor olacak. Kısaca Reels ile birlikte kısa video çekmek isteyen bir kullanıcı güncel olarak 60 saniyeye kadar video çekebiliyor.

Reels Araçları Neler?

Instagram Reels nasıl çekilir? Bu konu hakkında sizler için detaylı bilgiler verdik. Şimdi video çekimi sonrasındaki araçlardan bahsetmek isteriz. Bu araçlardan birisi yazı ekleme aracı. Kullanıcı, videonun üzerine yazı ekleyerek videonun daha özgün görünmesini sağlayabilir. Yazının yanı sıra eklenebilen bir diğer şey çizim olarak bizleri karşılıyor.

Çizim ile beraber videonun üzerinde farklı çizimler oluşturulabiliyor. Bu da videonun daha farklı görünmesine katkı sağlıyor. Reels videosunu paylaşmadan önce eklenebilecek bir diğer şey çıkartma olmakta. Çıkartmalar sayesinde videonun ruh halini daha iyi anlatmak mümkün oluyor. Bir diğer seçenek ses kontrolleri oluyor. Instagram kullanıcısı, kameranın veya ses efektinin ses seviyesini güncelleyebiliyor.

3 Dakika Önce