Twitter’da Takipçi Çıkarma

Twitter’da Takipçi Çıkarma

Popüler sosyal medya platformlarından olan Twitter son dönemlerde sıklıkla kullanılan mecralar arasına girmiştir. Bu platformda büyük iş insanları, ünlü şarkıcı, ünlü oyuncu ya da diğer platformlardan ünlü olan popüler kullanıcılarda sıklıkla bu platformu kullanmaya başlamıştır. Yazılı postların olduğu bu platform içerisinde bulunan içerikler genellikle “bir şeylerin hakkında düşünülen” konulardır. 

Ancak eğlenmek için kullanan kullanıcı sayısıda epey fazladır. Bu nedenle popüler mizah Twitter hesaplarıyla karşılaşmak mümkündür. Kullanıcılar sadece arkadaşları arasında hesaplarını paylaşmak isteyebilir. Bu nedenle gizli hesap özelliği bulunmaktadır. Gizli hesap özelliğini kullanmayan fakat takipçi listesinden takipçi çıkarmak isteyen kullanıcı sayısıda epey fazladır. Bu durumda önceki yıllarda engelleme işlemi yapılırken Twitter bu soruna çözüm getirdi. Artık kişiler istemediği takipçisini engellemeden Twitter takipçi çıkar özelliği sunmuştur. 

Twitter’da Takipçi Çıkarma Nasıl Yapılır?

Kullanıcılar hesaplarında “gizli hesap” seçeneğini aktif etmeyince herkes o hesabı takip edebilmektedir. Bu takipçi kullanıcıyı rahatsız ediyorsa kullanıcı kişisi onu engellemektedir. Ancak Twitter’in “yumuşak engelleme” niteliğini verdiği Twitter’da takipçi kaldırma işlemi sayesinde doğrudan istemediğiniz takipçinizi kaldırabilirsiniz. Peki Twitter’da takipçi çıkarma nasıl yapılır?  İstemediğiniz takipçiyi listenizden çıkarmak için şu aşamaları uygulayabilirsiniz;

1. Aşama: Kendi profilinizin ana sayfasına giriniz.

2. Aşama: Profilinizde bulunan takipçi ve takip edilen kısımdan “takipçi” seçeneğine girin. Bu aşamayı uyguladığınızda sizi takip eden kişilerin listesi karşınıza çıkacaktır. 

3. Aşama: Karşılaştığınız liste arasından çıkarmak istediğiniz takipçi hesabını bulunuz. 

4. Aşama: Seçtiğiniz hesabın yanında bulunan üç nokta işaretine basınız.

5. Aşama: Açılan menüde “Bu takipçiyi kaldır” seçeneğine tıklayınız. Bu sayede istemediğiniz takipçi artık listenizde olmayacak. 

Twitter’da Takipçi Çıkarma Kalıcı Mı?

Günümüzde gündemleri oluşturmak ya da gündemden haberdar olmak için sıklıkla kullandığımız sosyal platformlardan birisi de Twitter’dır.  Gündem haricinde eğlenceli twitlerle ya da bilgilendirici twitlerle karşılaşmak mümkündür. Burada kişiler çoğu zaman etkileyici twitler paylaşarak yüksek takipçiye sahip olmaktadır.

Yüksek takipçi sayesinde ise popüler kullanıcı olan bu kişiler reklam aracılığıyla kazanç sağlayabilmektedir. Elbette hepimiz yüksek takipçi elde etmek isteriz. Ancak bazı takipçilerimizin bizi takip etmesini istemeyebilir ve rahatsız olabiliriz. Önceden bu takipçileri çıkarmak için engelleme işlemini devreye sokuyorduk. Ama artık Twitter güvenlik ve gizlilik ayarlarına Twitter takipçi çıkarma alternatifini ekledi. Bu sayede istemediğimiz takipçileri engellemeden doğrudan takipten çıkarabilmekteyiz.

Ancak bu özellik çıktıktan beri kullanıcıların sıklıkla sorduğu sorularda artış söz konusu olmuştur. Özellikle Twitterda takipçi çıkarma kalıcı mı sorusu Google üzerinden çok fazla aratılan sorular arasına girmiştir. Eğer istemediğiniz takipçinizi listenizden çıkardıysanız o takipçi sizi tekrar takip etmeyene kadar kalıcı olmaktadır. Fakat istemediğiniz ve kaldırdığınız takipçinin tekrardan sizi takip etmesi mümkündür. Bunu önlemek içinse takipçinin hesabından profil kısmında bulunan “engelle butonuna” tıklayarak engelleyebilirsiniz. 

3 Dakika Önce