Youtube Etiketleri- En Popüler Türkçe Youtube Etiketleri

Youtube Etiketleri- En Popüler Türkçe Youtube Etiketleri

Youtube dünya çapında pek çok ülkenin video yükleyip paylaştığı ya da izlediği oldukça popüler bir platform olarak hizmet vermektedir. Özgün içerikler ve dikkat çeken videolar paylaşmak bu platformda oldukça önemlidir. Bu platformda yüklediğiniz videonun izlenmesini ve popüler olmasını istiyorsanız birkaç yöntem izlemeniz gerekir. Bunlardan biri “Youtube etiket eklemek” ya da bilinen diğer adıyla “Youtube hashtag” eklemektir. Bu yöntemlerden en önemlilerinden biri etiket kullanmaktır. Videonuzu etiketlere uygun düzenlemek;

  • İzlenme sayılarınızı artırır
  • Kanalınızın takipçi sayısını artırır
  • Videolarınız popüler hale gelir.

Bu sayede videolarınızın izlenme sayısı ciddi oranda artar ve bu da size videonuzu izleyen kişiler arasından takipçi kazanmanızı sağlayarak hesabınızı çok takipçisi olan büyük bir hesap haline getirir.

Youtube Etiketleri Nedir?

Youtube etiketleri, Youtube platformunun videolarını konularına ya da ilgilerine göre insanların ana sayfasında göstermek için hazırladığı kelime bazlı çalışan bir sistemdir. Videonun başlık kısmına ya da açıklama kısmına çeşitli etiketler yazılarak izleyicilerin ilgisi bu videolara çekilebilir. Bu hem izleyici hem de içerik üreticisi için oldukça faydalı bir uygulamadır.

Etiketler ne işe yarar?

Platformda yer alan, başlık veya açıklama kısmına yerleştirilen bu etiketler Youtube platformunda dikkatini çeken içeriği arayan bir izleyiciye doğrudan sunulmasını sağlar. Aynı zamanda video üreticileri için izleyicilerine daha kolay ulaşmalarını sağlayarak izlenme sayısını yükseltir. İzlenme sayısının yükselmesi doğrudan takipçi sayısını da etkiler. Bir kanalın takipçi sayısının artması ona pek çok avantaj sağlamaktadır.

Videolara etiketler neye göre yazılır?

Videolara yazılacak etiketler doğru seçilmeye özen gösterilmelidir. Bunun sebebi doğru kullanımda videoların izlenme sayısı ve kanalın takipçi sayısı yükselirken yanlış seçildiği takdirde tamamen sıradan hale gelmesidir. Videolarınıza içerikle bağlantılı ve aynı zamanda popüler etiketler seçmeniz hesabınızı ve videonuzu daha fazla izlenmesini sağlamaktadır. Etiket bu konuda çok önemli bir adım olsa da daha geniş kitlelere ulaşmak için oldukça küçük bir adımdır.

Videoların Öne Çıkması İçin Ne Yapılmalıdır?

Videoların öne çıkabilmesi için Youtube hesabınızdan paylaştığınız videonun oldukça özgün ve dikkat çekici bir içeriğinin olması gerekir. Daha sonrasında ise bu videoyu nasıl sunacağınız kısmı önem kazanır. Yalnızca video içeriği değil; başlık ya da paylaşım zamanı gibi öğelerde videonun öne çıkması için gerekli hususlardır. Videonun paylaşılması zamanı da insanların sosyal medyada geçirdiği saat aralıkları göz önüne alınarak paylaşım yapıldığında önemli bir yer tutar.

Video için etiket seçebilmek için içeriğe uygun birkaç kelime belirlenmesi gerekir. İçerikle etiketin uygun olması durumunda kanalınız da diğer insanlar için dikkat çekici hale gelir. Bu da profilinize daha fazla tıklanma olmasını sağlayarak hesabınızın da büyümesini sağlar. Bu sayede daha sonrasında paylaşacağınız videolar için de öncesinden bir izleyici kitlesi oluşturmuş olursunuz.

Özgün İçerik Üretmek

Özgün içerik üretmek Youtube videoları için çok önemlidir. Bunun sebebi birbirine benzer binlerce videonun yer aldığı bu sistemde kullanıcıların orijinal içerikler görmek istemesidir. Özgün içerikler ürettiğinizde ve doğru zamanlarda paylaştığınızda insanlar bu videoları izleyecak ve beğenecektir. Bu da kanalınız için olumlu bir etki oluşturur.

Videoların İzlenmesini Yükseltmek

Kanalınıza abone olan kimseler sayesinde Youtube izlenmelerinizde belirli bir kitle sabit hale gelir. Bu kitle videolarınız atıldığı anda bildirim alarak videonuzu izleme şansı yakalayacaktır. Bunun yanında insanların sosyal medyada göz gezdirdiği saatlerde videolarınızı platforma yüklemeniz daha fazla insan tarafından görülmesini ve izlenmesinin artmasını sağlar. Daha önce de bahsettiğimiz uygun etiket konusuna da özellikle dikkat etmek gerekir.

Youtube Video İzlenmelerini Yükseltmek

Youtube kanalını büyütmek ve kanalınızda belirli bir izleyici kitlesi kazanmak oldukça uzun süre boyunca sizin gündeminizde yer alır. Bunun sebebi böyle bir başarıyı sağlamanın gerçekten uzun bir vakit alması ve gerçek takipçilere ulaşmak için çok çaba sarf edilmesi gerekmesidir. Youtube kanalınızı kısa sürede büyütmek ya da videolarınızın izlenmesini gerçek bir şekilde kısa sürede yükseltmek istiyorsanız Tercihsoft bu konuda size yardımcı olabilir. Videolarınıza ve içeriklerinize vakinizi harcarken Tercihsoft, hayatınızı kolaylaştırarak takipçi sayınızı artırıp video beğenilerinizi istediğiniz seviyeye kolaylıkla taşıyabilir. Aynı zamanda bunu güvenli bir şekilde yaparak içinizin rahat etmesini sağlar.

3 Dakika Önce